Wolontariusz – Jak to działa?

intro_wolontariusz_jak_blueJako Wolontariusz spotykasz się z cudzoziemcem, którego uczysz języka polskiego i któremu stopniowo przybliżasz polską kulturę i tradycję. Dzięki temu Twój partner nie tylko łatwiej znajdzie pracę i przyjaciół, ale szybko poczuje się prawdziwym członkiem wrocławskiej społeczności.

Kiedy i gdzie uczyć?
Wspólnie z partnerem ustalicie, jak często chcecie się spotykać w ramach kampanii (choć sugerujemy jedno, dwugodzinne spotkanie w tygodniu). Gdzie uczyć, dowiesz się, jeśli zajrzysz do Formularza zgłoszeniowego.

Materiały dydaktyczne
Nie musisz martwić się o materiały dydaktyczne: kontaktować się będzie z Tobą wyznaczony do tego Animator, który będzie je dostarczał przed Twoimi spotkaniami z partnerem. W razie jakichkolwiek wątpliwości, to właśnie do Animatora będziesz mógł kierować pytania, ale i zgłaszać mu swoje pomysły. Pamiętaj, że jesteś tyleż beneficjentem, co współtwórcą kampanii!

W jakim języku uczyć?
Po polsku! Materiały dydaktyczne przygotowane będą w taki sposób, aby każdy mógł z nich skorzystać, a przede wszystkim – dopasowane będą do poziomu znajomości języka polskiego Twojego partnera. Jeśli jednak język polski pozostaje dla niego wciąż na liście „must do”, póki co rozmawiajcie po angielsku, po hiszpańsku, po niemiecku, po rosyjsku, po francusku… Z czasem coraz więcej opinii będziecie wymieniać po polsku!

No dobrze, ale co w zamian…
Choć celem Twoich spotkań z partnerem jest nauczenie go języka polskiego i przekazanie wiedzy o Polsce i o polskiej kulturze i mentalności, tandem zawsze działa w dwie strony… Spróbuj więc poznać swojego Ucznia. Być może to Brazylijczyk, a Ty zawsze chciałeś nauczyć się samby? Może to Włoch, który przyrządzi Ci od czasu do czasu tradycyjną neapolitańską pizzę, a może podszkolisz swój angielski z Amerykaninem o polskich korzeniach?
Mało? Sprawdź, jakie jeszcze czekają na Ciebie Korzyści!

Czy moje dane są bezpieczne?
Tak! Nie przekazujemy Twoich danych ani innym podmiotom, ani nawet uczniowi, z którym masz się spotkać. To od Ciebie zależy, czy udostępnisz swój numer telefonu, adres e-mail itp. swojemu uczniowi. My jednak zalecamy zachowanie bezpieczeństwa w tym zakresie. Pamiętaj – możesz wszystko załatwić za pośrednictwem Animatora, który opiekuje się Twoim tandemem.