Uczeń – Jak to działa?

Przyjechałeś do Wrocławia i chcesz nauczyć się języka polskiego oraz poznać polską kulturę? To proste!

Zarejestruj się, a nasz animator (osoba odpowiedzialna za dopasowanie ucznia do wolontariusza) umówi Cię na spotkanie tandemowe z jednym z Wolontariuszy (mieszkańców Wrocławia) biorących udział w projekcie. Podczas spotkania z Wolontariuszem ustalicie, jak często i gdzie będziecie się spotykać. Podczas każdego spotkania, Wolontariusz (Twój partner tandemowy) przeprowadzi dla Ciebie zajęcia z języka polskiego.

Czy jesteśmy szkołą językową i wystawiamy certyfikaty?

Nie, nie jesteśmy szkołą językową i nie wystawiamy certyfikatów. Nauczycielem w naszym projekcie może zostać każdy mieszkaniec Wrocławia, który ma czas i chęć aby pomóc Tobie w przyswojeniu języka polskiego. Języka polskiego uczyć będzie Wolontariusz, który nie jest nauczycielem szkoły językowej.

Kiedy i gdzie się uczyć?

Wspólnie z partnerem ustalicie, jak często chcecie się spotykać w ramach projektu. Gdzie uczyć, dowiesz się, jeśli zajrzysz do zakładki Mapa miejsc spotkań. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie wypełnij uważnie formularz zgłoszeniowy. W formularzu można wybrać tylko jedno miejsce spotkań, ale jeśli nie ma dla Ciebie znaczenia gdzie się chcesz spotykać z Twoim Uczniem – zostaw komentarz w polu „Uwagi” w formularzu. 

Materiały dydaktyczne

W razie potrzeby Wolontariusz może wypożyczyć od nas książki, ćwiczenia oraz fiszki do nauki języka polskiego i wykorzystać je podczas Twoich spotkań językowych.

W jakim języku się uczyć?

To zależy tylko od Ciebie! Jeśli czujesz, że nie znasz jeszcze języka polskiego na tyle, by mówić tylko po polsku, po prostu korzystaj z angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego… Pamiętaj tylko, że język-pośrednik musi znać także Twój Wolontariusz. Zatem zgłaszając się do udziału w projekcie pamiętaj po podaniu w formularzu informacji o językach, jakimi się posługujesz.

Natomiast jeśli znasz już trochę język polski, staraj się mówić tylko po polsku! Z czasem Ty i Twój partner poruszać będziecie coraz trudniejsze tematy, a bariery językowe znikną!

No dobrze, ale co w zamian…

Choć założeniem projektu są spotkania podczas których Wolontariusz uczy Ciebie języka polskiego, w zamian możesz zaoferować mu coś więcej niż swoją sympatię! Być może Twój partner będzie chciał poznać Twój język! Może Wolontariusz zawsze chciał grać na gitarze, a to akurat Twój ukochany instrument? Może szyjesz i możesz zaprezentować kilka ciekawych krojów? Lubisz gotować? Przygotuj swojemu partnerowi z tandemu pyszny deser! Wszystkie chwyty dozwolone! Pamiętaj, że znajomość języka polskiego to tylko droga do osiągnięcia celu – poznania lokalnej społeczności i poczucia się we Wrocławiu jak w domu. Mało? Sprawdź, jakie jeszcze czekają na Ciebie Korzyści.

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kontrastu
EmailEmailEmailFacebook