Rekomendacja w pracy z książką

Drodzy Wolontariusze, poniżej możecie zapoznać się z krótką rekomendacją jednego z naszych wolontariuszy, który skończył przerabiać książkę “Krok Po Kroku” poziom 1.

Jak się pracowało? Co było ważne a czego brakowało? Poniżej słów kilka na ten temat.

Z relacji Kuby:

“Właśnie skończyliśmy w naszym tandemie przerabiać pierwszą część „Krok po Kroku”. Pora więc na małe podsumowanie.
W podręczniku „Krok po kroku” opisana jest historia grupy osób z całego świata, które chcą nauczyć się języka polskiego. Ich przygody możemy śledzić wraz z kolejnymi rozdziałami.
Podręcznik ułożony jest w taki sposób aby uczeń jak najszybciej zaczął się sam komunikować w języku polskim. Dużą zaletą książki jest wybór tematów. Sytuacje tam przedstawione mogą spotkać każdego obcokrajowca w Polsce. Uczymy się słówek i zwrotów, które mogą się przydać zaraz po wyjściu z lekcji. Dołączona płyta multimedialna i ćwiczenia umożliwiają samodzielną pracę w domu oraz powtarzanie i utrwalanie materiału.

Mankamentem (przynajmniej dla mnie) jest wyjaśnienie zagadnień gramatycznych, które są potraktowane ogólnikowo i pobieżnie i mogą być niezrozumiałe. Dlatego warto wspomóc się innymi publikacjami w tym zakresie.

Podsumowując jest to podręcznik, który może posłużyć jako dobra podstawa do nauki języka polskiego. Warto jednak nie ograniczać się tylko do niego i korzystać też z innych dostępnych źródeł.
Moja uczennica uczyła się wcześniej kilku języków i korzystała z różnych podręczników. Po skończeniu pierwszej części „Krok po Kroku” powiedziała, że to najlepszy podręcznik jaki używała. Samodzielne wyjście na zakupy, załatwienie sprawy w urzędzie nie stanowi obecnie dla niej problemu a na naszych lekcjach rozmawiamy wyłącznie po polsku. I niech to będzie najlepszą rekomendacją”.

Jesteśmy dumni z Waszej pracy! Życzymy dużo zapału do dalszej nauki języka polskiego.